Provedena akcija poribljavanja jezera Modrac

11.05.2013 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: eKapija.ba

Provedena akcija poribljavanja jezera Modrac

Jezero Modrac obogaćeno je sa 600 kilograma mlađi šarana čime se umnogome doprinjelo daljnjem razvoju ribnog fonda na ovom području.

Sportsko-ribolovna zajednice jezera Modrac i kompanija GIKIL Global Ispat koksna industrija Lukavc, radeći aktivno na očuvanju, zaštiti i doprinosu u obnovi ribljeg fonda u ribolovnim vodama jezera Modrac, jučer su proveli akciju poribljavanja ovoga jezera. Jezero Modrac obogaćeno  je sa 600 kilograma mlađi šarana čime se umnogome doprinjelo daljnjem razvoju ribnog fonda na ovom području.

"Akcija poribljavanja odvija se već treću godinu uzastopno i jako smo sretni i zadovoljni što na ovaj način pomažemo zajednici i društvu u cjelini", kazao nam je Sanel Prelić, šef za korporativne komunikacije firme GIKIL i dodao kako će iste ili slične akcije biti nastavljene i u narednom periodu. U dogovoru sa Poljoprivrednim fakultetom iz Sarajeva, odlučeno je da je jezeru najpotrebnija mlađ šarana, jer je dugogodišnjim krivolovom ova vrsta gotovo iščezla.

"Sportsko-ribolovna zajednica se i ovim putem zahvaljuje firmi GIKIL koja je prepoznala nas kao partnera i osigurala nam 600 kilograma mlađi šarana čija je vrijednost oko 3.5 hiljada konvertibilnih maraka", kazao je Emir Murgić, sekretar Sportsko ribolovnog društva Lukavac.

Da je riba u jezeru Modrac u konstantnoj opasnosti od nelegalnog lova potvrdio nam je Sead Muminović, šef ribočuvarske službe. On je izrazio nadu kako će se to u skorijem periodu promijeniti i pozvao sve zainteresovane firme da se uključe u neku od budućih akcija koju Sportsko-ribolovno društvo organizuje.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI