15.09.2007 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Dnevni Avaz
-
U bijeljinskoj Novoj banci 14. Septembra 2007 god. su otvorena dva akreditiva preko kojih ruski kupac naftnog sektora RS-a Njeftegazinkor, odnosno njihov garant Vnješkonomik banka, trebaju Vladi RS na račun prebaciti 125 mil. EUR. Rajko Ubiparip, entitetski ministar privredne, energetike i razvoja, pojasnio je da će na jedan akreditiv stići novac za 54% državnog kapitala u Rafineriji nafte u Bosanskom Brodu, Rafineriji ulja iz Modriče i preduzeća Petrol, a da se drugi akreditiv koristi za plaćanje 10% akcija koje u naftnom sektoru ima PIO RS. Vlada i Fond PIO RS će dobiti 110.409.900 EUR. za akcije državnog kapitala, a za paket akcija Fonda restitucije 15.445.664 EUR.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.