Osnovano udruženje "Agrar"

29.01.2009 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Fena

Osnovano udruženje "Agrar"

Radi unapređenja poljoprivredne proizvodnje u Bugojnu je osnovano Udruženje poljoprivrednika "Agrar".
Glavni zadatak udruženja je da vrati dostojanstvo poljoprivrednim proizvođačima i stvori uvjete u kojima će na vlastitim imanjima ostvarivati prihode za svoju porodicu.

"Želimo da u 2009. godini pronađemo sigurno tržište za proizvode s ovog područja koje, po ocjeni eminentnih stručnjaka, ima fantastične uvjete, naročito za razvoj voćarstva i uzgoj jagodičastog voća", istakli su Salih Zjajo i Danijel Šapina, predsjednik i dopredsjednik udruženja "Agrar".

Kancelarije "Agrara" nalazit će se u naselju Nugle a na usluzi zainteresiranim poljoprivrednim proizvođačima, radnim danima od 8 do 16 sati, bit će agronom koji je zaposlen putem Biroa za zapošljavanje.

Putem grantova u budžetu za poljoprivrednu proizvodnju i zapošljavanje mladih podršku novoosnovanom udruženju obećao je načelnik Općine Bugojna Hasan Ajkunić.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI