U rudniku "Arcelor Mittal Prijedor" proizvodnja manja za petinu

19.11.2008 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Dnevne novine SAN

U rudniku "Arcelor Mittal Prijedor" proizvodnja manja za petinu

Proizvodnja rudnika željezne rude "Arcelor Mittal Prijedor", ove godine će podbaciti za 20 posto u odnosu na plan pot uticajem svjetske finansijske krize i recesije, saopćila je ta kompanija.

"Zbog smanjene potražnje i velikog pada otkupne cijene željeza na globalnom tržištu, smanjit ćemo proizvodnju sa planiranih 1,5 na 1,2 miliona tona rude koju plasiramo zeničkoj i željezarama u Poljskoj, Češkoj i Rumuniji", kazao je direktor Rudnika Mladen Jelača.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI