
24.11.2009 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Fena

Radovi na sanaciji asfaltnih kolovoznih konstrukcija
ceste M17 na dionici Gnojnice-Dračevo trebali bi biti završeni do 1.
decembra ove godine pod uslovom da vremenske prilike budu povoljne,
doznaje Fena od JP Direkcije cesta BiH.
Iz Direkcije cesta
ističu kako je izvođaču - HP investing Mostar, odobreno produženje roka
na osnovu nepovoljnih vremenskih uslova kada se nisu mogli izvoditi
radovi.
Od asfalterskih radova na projektu sanacije crne tačke kod
Žitomislića preostalo je još da se asfaltira oko 2 km, a planirani
završetak asfalterskih radova je sredina iduće sedmice, pod uslovom da
vremenske prilike budu povoljne.
U toku je rekonstrukcija lijevog
traka na crnoj tački. Na lokalitetu crne tačke predviđeno je i
polaganje zaštitne mreže, te polaganje asfaltnih slojeva.
Nakon
završetka ovih radova izvođaču preostaje uređenje bankina, izvlačenje
horizontalne signalizacije i čišćenje gradilišta, ističu u JP Direkcije
cesta BiH.
Podsjećamo, za sanaciju ovoga cjelokupnoga projekta
izdvojeno je 5.796.005 konvertibilnih maraka. Radovi su započeli 17.
avgusta 2009. godine.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.