Za revitalizaciju stabala u Vilsonovom šetalištu SERDA će obezbijediti 20.000 KM

23.07.2007 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Dnevni Avaz

Za revitalizaciju stabala u Vilsonovom šetalištu SERDA će obezbijediti 20.000 KM

Nedžad Koldžo, načelnik općine Novo Sarajevo, i Ševkija Okerić, direktor Sarajevske regionalne razvojne agencije (SERDA), zaključili su 10. jula 2007. godine ugovor o realizaciji projekta "Revitalizacija Aleje lipa – Vilsonovo šetalište".

Prema Koldžinim riječima, Općina je ovaj projekat kandidirala SERDA-i, koja će ga finansirati sa 20.000 KM. Slijedi raspisivanje konkursa, a u projekat će, najvjerovatnije, biti uključeni i stručnjaci Šumarskog fakulteta i KJKP "Park". "Ugovor će predviđati skup tehničkih mjera radi zaštite i revitalizacije stabala, s obzirom na to da su ona već stara" rekao je Koldžo.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI