
25.06.2007 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Oslobođenje

Misija OSCE u Bosni i Hercegovini je 22. 06. 2007. godine u Tuzli počela realizaciju radionica o jačanju upravljanja ljudskim resursima u općinama. U Tuzli su učestvovali predstavnici 16 općina iz Federacije, a razgovarano je o iskustvima i primjerima dobrog upravljanja u općinskim administracijama.
Osnovni cilj ovih radionica jeste omogućiti učesnicima da steknu praktične vještine pri zapošljavanju, uvođenje prakse redovne revizije unutrašnje organizacije i jačanje uloge upravljanja ljudskim resursima u općinskim upravama. Prema planu realizacije ovih aktivnosti, misija OSCE će slične radionice organizovati u još tri bosanskohercegovačka grada. Naredni susret predstavnika općinskih vlasti je u Derventi, a učestvovaće predstavnici 20 općinskih administracija iz Republike Srpske.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.