
22.12.2009 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Fena

U okviru pripreme za realizaciju trogodišnjeg
razvojnog programa u sektoru poljoprivrede pod nazivom "Fostering
Agrikulture Markets Activity" - Program razvoja tržišne poljoprivrede -
FARMA, USAID i Sida organizovali su 22.12.2009. godine u Srebrenici
seminar za zainteresovane kandidate.
Ovom skupu prisustvovalo je
tridesetak poljoprivrednika, pretežno žena, ta predstavnici nevladinih
organizacija iz Srebrenice, Bratunca, Milića i Vlasenice, koji su
zainteresovani da kroz svoja udruženja realizuju projekte na unapređenju
razvoja poljoprivrede.
Predstavnici USAID-a i Side su istakli
da je svrha FARMA-e povećanje zaposlenosti na proizvodnji zdrave hrane.
FARMA će osigurati ciljanu pomoć poljoprivrednicima, udruženjima,
zadrugama, malim i srednjim preduzećima, do bi iskoristili prednosti
domaćih, regionalnih i međunarodnih tržišnih prilika.
Nermin
Zukić, savjetnik načenika Općine Srebrenica za ekonomska pitanja,
istakao je da će ovaj projekt biti od velike važnosti za srebreničku
regiju jer će podrazumijevati pomoć u osiguranju sirovina i
repromaterijala, plasman na tržište, ali i neophodnu edukaciju.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.