stan

Foto: Unsplash

18.09.2025 |

Investicije / NEKRETNINE

Izvor: Akta.ba

CIJENE NAJMA STANOVA BILJEŽE PORAST

Banja Luka prednjači po cijenama: Prosječna kirija 700 KM, cijena kvadrata 3.649 KM

Prosječna stanarina u Banja Luci u julu iznosila je 700 KM u centru, 580 KM van centra, a cijena kvadrata 3.649 KM.

Prosječna mjesečna stanarina za stan u centru Banja Luke u julu 2025. godine iznosila je 700 KM, dok su stanovi van centra iznajmljivani po prosječnoj cijeni od 580 KM, pokazuje izvještaj Republičkog zavoda za statistiku.

U poređenju s drugim centrima u Republici Srpskoj, prosječna kirija u gradskim središtima iznosila je 498 KM, dok su stanovi izvan centara imali prosječnu cijenu od 388 KM.

Kada je riječ o kupovini nekretnina, prosječna cijena kvadrata u cijeloj Republici Srpskoj u julu iznosila je 3.167 KM, dok je u Banja Luci cijena kvadrata bila znatno viša, 3.649 KM.

Ovi podaci ukazuju na kontinuirani rast cijena stanova u Banja Luci, posebice u centralnim dijelovima grada, što dodatno ističe važnost praćenja tržišta nekretnina za potencijalne kupce i zakupce.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI