
28.08.2020 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: Akta.ba
Vlada KS dala zaduženja za pokretanje radova adaptacije i rekonstrukcije bivšeg Armijskog centra u COVID izolatorij
Zaključkom sa današnjeg nastavka 30. sjednice, Vlada Kantona Sarajevo zadužila je Ministarstvo zdravstva KS, JU Zavod za javno zdravstvo KS i JU Opća bolnica „Prim.dr. Abdulah Nakaš“, da hitno i bez odlaganja pokrenu realizaciju projekta adaptacije i rekonstrukcije objekta bivšeg Armijskog centra u krugu Opće bolnice za potrebe formiranja COVID izolatorija Kantona Sarajevo, u saradnji sa UNDP-ijem.
Također su zaduženi da pruže stručnu pomoć i daju saglasnost na finalno projektno rješenje za izolatorij.
Kako je navedeno, Vlada KS će osigurati potrebna sredstva u iznosu od milion KM za prvu fazu adaptacije i rekonstrukcije objekta bivšeg Armijskog centra, odnosno prizemlja ovog objekta, koji uključuje građevinsko-zanatske i instalaterske radove.
Na ovoj etaži objekta planiran je smještaj oko 40 bolničkih kreveta.
Stručni-tehnički nadzor nad izvođenjem radova vršit će Zavod za izgradnju KS.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.