
21.09.2015 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: Fena
Na crpnoj stanici Orašje, oštećenoj tijekom prošlogodišnjih svibanjskih poplava, započeo je generalni elektro-strojarski remont koji s oko 250 000 maraka financira UNDP.
Na crpnoj stanici Orašje, oštećenoj tijekom prošlogodišnjih svibanjskih poplava, započeo je generalni elektro-strojarski remont koji s oko 250 000 maraka financira UNDP.
Kroz postrojenja ove crpne stanice prolaze oborinske vode grada Orašja i kanalizacija a tijekom prošlogodišnjih poplava posredstvom te crpne stanice spašeno je Orašje od mogućih voda koje su se mogle iz rijeke Save, kanalizacijskim sustavom preliti u gradske šahtove.
Ova faze radova trebala bi biti završena do 15. listopada ove godine, a u tijeku su i pregovori sa Švedskim fondom za obnovu i razvoj, koji bi trebao obnoviti objekt crpne stanice i dovesti ga u stanje kakvo je bilo nakon gradnje prije tridesetak godina, doznaje Fena u uredu općinskog načelnika.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.