
12.05.2016 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: SRNA
Ministar saobraćaja i veza Republike Srpske Neđo Trninić najavio je danas da će "Željeznice Republike Srpske" rekonstruisati pružnu trasu Bijeljina-Šid, kako bi postojala direktna veza prema Srbiji.
Ministar saobraćaja i veza Republike Srpske Neđo Trninić najavio je da će "Željeznice Republike Srpske" rekonstruisati pružnu trasu Bijeljina-Šid, kako bi postojala direktna veza prema Srbiji.
Trninić je rekao da će Gradska uprava Bijeljine, u namjeri da izmjesti lokalnu željezničku stanicu i na njenom mjestu izgradi autobusku stanicu, učestvovati u obnovi i rekonstrukciji pomjeranjem željezničke stanice za nekoliko stotina metara. On je naveo da još nisu utvrđeni rokovi za te aktivnosti.
Ministar saobraćaja i veza je naveo da je Gradska uprava Bijeljina već pokrenula određene aktivnosti, čekajući odobrenje da, po prenosu vlasništva, započnu radovi, a "Željeznice Republike Srpske" će pokrenuti aktivnosti u skladu sa planiranom dinamikom. Trninić je rekao da je prije 10 dana izvršen prenos vlasništva sa "Željeznica Srbije" na "Željeznice Republike Srpske" nad trasom pruge Šid-Bijeljina od 18 kilometara, kao rezultat prethodnog dogovora vlada Srbije i Republike Srpske, sa sjednice iz jula prošle godine.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.