
12.07.2013 |
Najave / DOGAĐAJI
Izvor: Fena
Godišnje zasjedanje Parlamentarne skupštine NATO-a održat će se od 11. do 14. listopada u Dubrovniku i to će biti najveći politički skup ikad održan u Hrvatskoj budući da se očekuje više od 800 sudionika.
Godišnje zasjedanje Parlamentarne skupštine NATO-a održat će se od 11. do 14. listopada u Dubrovniku i to će biti najveći politički skup ikad održan u Hrvatskoj budući da se očekuje više od 800 sudionika, izjavio je u u Zagrebu voditelj Izaslanstva Hrvatskog sabora u Parlamentarnoj skupštini NATO-a Boris Blažeković.
"Ni po značaju nije mali, ali po brojnosti ja sam siguran da će to biti najveći politički skup ikad održan u Hrvatskoj. Očekujemo oko 800 ljudi po dosadašnjim prijavama, ali vjerujemo da će biti puno više", rekao je Blažeković na tiskovnoj konferenciji o radu izaslanstva. S 11. srpnjem prijavljen je dolazak 608 osoba iz 31 zemlje, a rok za prijave je do sredine rujna. Očekuje se dolazak parlamentaraca iz pedesetak zemalja, dodao je.
Na otvaranju skupa govorit će hrvatski predsjednik Ivo Josipović, predsjednik Hrvatskog sabora Josip Leko i prva potpredsjednica vlade ministrica vanjskih i europskih poslova Vesna Pusić, najavio je Blažeković.
Glavne teme ovog sigurnosno-političkog skupa bit će sigurnost u regiji jugoistočne Europe, priključenje novih članica i misije NATO-a.
"Ulaskom u NATO mi smo si osigurali maksimalnu sigurnost koja je moguća danas u svijetu, a ulaskom u EU smo i na ovom tlu tu priču zaokružili", rekao je on istaknuvši da bez sigurnosti i stabilnosti nema razvoja nijedne države. Ovaj skup potvrda je političke stabilnosti i važnosti Hrvatske u ovoj regiji, ocijenio je Blažeković.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.