Okrugli sto o potrošnji poreskih obveznika, u četvrtak u Sarajevu

24.12.2012 |

Najave / SEMINARI I EDUKACIJE

Izvor: Fena

Okrugli sto o potrošnji poreskih obveznika, u četvrtak u Sarajevu

Centar za promociju civilnog društva u četvrtak u Sarajevu organizira okrugli sto o temi „Troše li vlasti novac poreznih obveznika na transparentan, efikasan i efektivan način?“.

 

U okviru realizacije projekta „Jačanje odgovornosti u budžetskom procesu“ kojeg finansira Ambasada Velike Britanije, a s obzirom na aktuelnu političku situaciju, Centar za promociju civilnog društva u četvrtak u Sarajevu organizira okrugli sto o temi  „Troše li vlasti novac poreznih obveznika na transparentan, efikasan i efektivan način?“  

Učesnici okruglog stola bit će predstavnici organizacija civilnog društva te članovi Komisije za finansije i budžet Predstavničkog doma i Doma naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine. 

"Budući da svakog mjeseca izdvajamo dio prihoda - kroz PDV, porez na dohodak, administrativne takse i dr., imamo pravo biti uključeni i informirani o tome kako se raspoređuje i troši naš novac. Parlamenti su dužni osigurati da vlade transparetno upravljaju javnim finansijama, to jeste da su odluke o raspodjeli budžetskih sredstava detaljno objašnjene i opravdane", saopćeno je iz Centra za promociju civilnog društva. 

Također, navodi se, parlamenti od vlada moraju tražiti odgovornost za sredstva koja troše, u smislu rezultata postignutih raspodjelom budžetskih sredstava - šta je postignuto i urađeno sa navedenim sredstvima i da li je javnost dobila adekvatnu vrijednost za uložena sredstva. 

 

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI