Lana Pudar donijela bronzu sa svjetskog prvenstva: Vratila BiH na staze slave

16.02.2024. 08:26 / Izvor: Akta.ba
Lana

Mostar nema olimpijski bazen ali ima Lanu Pudar.

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar sa samo 18 godina, sinoć je osvojila bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Ona je u Dohi u finalu utrke na 200 metra delfin ostvarila vrijeme 2:07.92 što joj je donijelo bronzanu medalju.

Ovaj uspjeh je svakako najbolji u njenoj dosadašnjoj uspješnoj karijeri ali je i veliki uspjeh za bh. sport.

Podsjetimo, Lana Pudar je na prologodišnjem Svjetskom prvenstvu u Japanu osvojila 4. mjesto u istoj kategoriji.

Zlatnu medalju osvojila je Laura Stephens (Velika Britanija) sa vremenom 2:07.35 a srebrnu Helena Rosendahl Bach (Danska) sa vremenom 2:07.44.

Važno je spomenuti da će Pudar ove godine predstavljati Bosnu i Hercegovinu na Olimpijskim igrama u Parizu, koje počinju 26. jula.

Pogledajte njen sjajni nastup:

Poslije trke, medalje je dodijeljivao čuveni vaterpolista Vanja Udovičić koji je odao poštovanje mladoj plivačici poljubivši je u ruku.

Screenshot s prenosa

Bronzana medalja Lani Pudar (desno), zlatna Britanki Lauri Stephens (u sredini) i srebrna medalja Dankinji Heleni Rosendahl Bach (lijevo) na ceremoniji dodjele nagrada na Svjetskom prvenstvu u vodenim sportovima u Dohi, Katar

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 3315503 ili na mail urednik@akta.ba.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Akta.ba.