
05.11.2019 |
Obrazovanje
Izvor: Akta.ba
Prilikom posjeta uposlenici su putem edukativnih predavanja upoznali osnovce sa historijatom, značajem i pisanim blagom.
U periodu od 22.10. do 31.10.2019. godine, Gazi Husrev-begovu biblioteku posjetilo je preko 1160 učenika sedmih razreda osnovnih škola sa područja Općine Novi Grad. Posjete su realizirane u sklopu Sporazuma o saradnji u oblasti umjetnosti, kulture i obrazovanja između institucija kulture i Općine Novi Grad, a s ciljem podizanja svijesti učenika o značaju i važnosti kulturne baštine Grada Sarajeva i BiH, kao i njihovo upoznavanje sa kulturno-historijskim naslijeđem.
Prilikom posjeta uposlenici su putem edukativnih predavanja upoznali osnovce sa historijatom, značajem i pisanim blagom koje se brižno čuva u Biblioteci već 482 godine, te im približili šaroliku i bogatu kulturnu prošlost našeg naroda kroz posjetu Muzeju GHB.
Učenici su imali priliku i da posjete Odjel za restauraciju i konzervaciju, mjesto gdje se vrijednom naslijeđu vraća stari sjaj i značajno mu se produžava vijek.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.