
12.08.2021 |
Predstavljamo
Izvor: Akta.ba
13 udruženja i sportskih klubova iz cijele BiH dobit će podršku ukupne vrijednosti od 17.755 KM za realizaciju projekata.
13 udruženja i sportskih klubova iz cijele BiH dobit će podršku ukupne vrijednosti od 17.755 KM za realizaciju projekata.
Nakon održane 4. dm Ženske utrke u kojoj je učešće uzelo više od 3.000 trkačica širom BiH, kompanija dm je objavila poziv za donaciju dječijim sportskim klubovima i udruženjima. Na poziv su prijavljena 93 između kojih je dm, prema već unaprijed definisanim pravilima i kriterijima, odabrao njih 13 koje će podržati u ukupnom iznosu od 17.755 KM.
Iako je prvenstveno bilo objavljeno da će ukupna vrijednost donacije iznositi 10.000 KM, zbog velikog broja prijava iznos je povećan: „Pregledavajući prijave klubove i udruženja koji su se odazvali na poziv dm-a stekli smo uvid u realne potrebe i poteškoće s kojima se susreću na terenu te smo odlučili povećati iznos donacije sa 10.000 na 17.755 KM. Navedene potrebe obuhvaćaju sve: od nabavke osnovne opreme za nesmetan rad i provođenje aktivnosti do inkluzivnih projekata i aktivnosti. Drago nam je ukoliko smo na ovaj način uspjeli dati barem mali doprinos razvoju sporta u BiH, naročito za mlađe uzraste.“ – izjavila je ovim povodom Admira Isaković, članica Poslovodstva dm-a BiH.
Odabrana su udruženja i sportski klubovi nastavku:
Podsjećamo, poziv je bio otvoren do 12.7.2021. a realizacija projekata je predviđena najkasnije do maja 2022. godine.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.