zdravstvo

29.11.2022 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: SRNA

Radnici Doma zdravlja Konjic za 5. decembar najavili protestnu šetnju

Radnici Doma zdravlja Konjic su u generalnom su štrajku od 14. novembra.

Zaposleni u Domu zdravlja Konjic najavili su za ponedjeljak, 5. decembar, protestnu šetnju jer im nisu isplaćene plate za septembar i oktobar, kao i naknada za avgust i septembar.

Predsjednik Nezavisnog sindikata radnika te zdravstvene ustanove Amer Kerić rekao je da će protestna šetnja trajati od 10.30 do 12.30 časova, te da će ih podržati i zdravstveni radnici iz Mostara i Sarajeva.

"Za situaciju u kojoj smo se našli odgovoran je menadžment, na čelu sa direktorom Jasminom Brkan-Hrvačić i Upravni odbor", rekao je Kerić.

Radnici Doma zdravlja Konjic su u generalnom su štrajku od 14. novembra.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI