
02.11.2023 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: BHRT
Ljekari Doma zdravlja Konjic rade bez plate i bez naknade za topli obrok, već četiri mjeseca.
Ljekari Doma zdravlja Konjic rade bez plate i bez naknade za topli obrok, već četiri mjeseca.
Zbog toga je 90 posto njih odlučilo dati otkaz, o čemu su obavijestili direktora ove ustanove.
Od danas teče otkazni rok.
Danas u 8 sati počeo je generalni štrajk radnika u zdravstvu Hercegovačko-neretvanskog kantona. Predstavnici sindikata nezadovoljni su visinom plaća i traže novi Kolektivni ugovor.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.