
17.11.2023 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Akta.ba
Iz Inicijative "Jer nas se tiče" saopšteno je kako će od subote blokirati deponiju Uborak.
Iz Inicijative "Jer nas se tiče" saopšteno je kako će od subote blokirati deponiju Uborak.
"Naša borba traje već godinama, a lažnih obećanja smo se naslušali i previše od strane gradskih vlasti. Situacija na deponiji je katastrofalna i štetni uticaj deponije na cjelokupno stanovništvo je epskih razmjera. Naše vapaje za rješavanje pitanja deponije Uborak niko do sada nije ozbiljno shvatio i s toga smo se odlučili da će od subote, 18.11.2023.godine od 7 sati biti zabranjen dovoz smeća na lokalitet deponije. Pozivamo sve mještane Vrapčića, Bijelog Polja i Mostara da nam se pridruže u subotu od ranih jutarnjih sati", kaže se između ostalog u saopćenju.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.