Addiko

14.06.2025 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Akta.ba

IUS

Završen još jedan vikend kurs iz fiber optike

Polaznici su savladali tehnike spajanja, testiranja i mjerenja optičkih mreža uz podršku iskusnih instruktora.

Polaznici su savladali tehnike spajanja, testiranja i mjerenja optičkih mreža uz podršku iskusnih instruktora.

U organizaciji IUS Life centra za cjeloživotno učenje i kompanije MICOM d.o.o. uspješno je završen još jedan vikend kurs za obuku na fiber optičkim instalacijama.

Kurs je održan 31/05-01/06/2025 u prostorjama kompanije MICOM d.o.o. gdje su polaznici savladali je ključne tehnike instalacije, spajanja i testiranja optičkih mreža, osnažujući svoje tehničke kompetencije i doprinoseći jačanju lokalne stručne mreže.

Polaznici su prošli kroz teorijske i praktične module, uključujući rad s fusion splicerima, OTDR testere i procesom mjerenja kvaliteta veze.

Zašto je ovaj kurs važan za tržište rada?

Razvoj optičkih mreža u BiH zahtijeva više kvalificiranih tehničara. Osposobljavanje lokalnih stručnjaka doprinosi tehnološkom razvoju regije, smanjenju uvoza radne snage i povećanju održivosti projekata.

Naredni termini za objavljivanje kursa ce biti objavljeni uskoro.

Kurs je realizovan uz podršku predstavnika renomirane kompanije MICOM BH d.o.o.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI