
Foto: KJKP RAD
01.09.2025 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Akta.ba
Građanima upućen poziv za izmirenje dugova, prijeti oduzimanje imovine.
KJKP "RAD" d.o.o. Sarajevo uputilo je saopštenje za javnost koje se odnosi na aktivnosti Općinskog suda u Sarajevu u vezi s provođenjem prinudne naplate dugovanja za komunalne usluge.
U saopštenju se navodi da Općinski sud provodi postupke prinudne naplate od korisnika koji imaju evidentirana dugovanja za naknade vezane za prikupljanje, transport i deponovanje otpada. Građani se pozivaju da svoja dugovanja izmire u najkraćem roku, kako bi se izbjegla mjera prinudne naplate, koja može uključivati pljenidbu pokretnih stvari, novčanih sredstava na računima ili drugih predmeta izvršenja.
Za korisnike koji nisu u mogućnosti dugovanje i sudske troškove izmiriti odjednom, predviđena je opcija plaćanja u više mjesečnih rata. Također je istaknuto da, nakon što bude uplaćen ukupan dug zajedno sa sudskim troškovima, postoji mogućnost podnošenja pisanog zahtjeva KJKP “RAD” d.o.o. Sarajevo za otpis obračunatih kamata, o čemu odluku donosi Nadzorni odbor preduzeća.
Detaljnije informacije o naplatnim mjestima dostupne su na zvaničnoj internet stranici KJKP “RAD” d.o.o. Sarajevo (www.rad.com.ba).
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.