otpad

Foto: Benjamina Karić/Facebook

30.10.2025 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Akta.ba

SIGURNOST GRAĐANA NA PRVOM MJESTU

Inspekcija očistila 14 tona otpada i osigurala devastirani objekat u ulici Trebevićka

Služba za inspekcijske poslove uklonila 14 tona otpada i osigurala devastirani objekat u ulici Trebevićka, povećavajući sigurnost građana.

Služba za inspekcijske poslove uspješno je provela postupak prinudnog izvršenja rješenja za suvlasnike i suposjednike stambenog objekta i zemljišnog posjeda u ulici Trebevićka ispod broja 67A.

U okviru inspekcijskog postupka izvršeno je ručno prikupljanje i uklanjanje deponovanog komunalnog otpada, pri čemu je iz objekta i posjeda odvezeno tri kamiona različitog otpada, ukupne težine 14 tona, uglavnom tekstilnog i kućnog otpada.

Nakon čišćenja, devastirani stambeni objekat i zemljišni posjed dodatno su osigurani zatvaranjem svih ulaza i fasadnih otvora te ograđivanjem zaštitnom ogradom.

Na ovaj način spriječen je ulazak i zadržavanje neovlaštenih lica koja su ranijih godina koristila navedeni objekat i posjed, čime je povećana sigurnost građana u ulici Trebevićka.

Ova akcija predstavlja nastavak nastojanja nadležnih službi da unaprijede higijenske i sigurnosne standarde u lokalnim zajednicama, te osiguraju da devastirani objekti ne predstavljaju rizik za građane.

Slične akcije Službe za inspekcijske poslove bit će nastavljene i u drugim dijelovima grada, u skladu sa zakonskim ovlastima i prioritetima zaštite javnog reda i sigurnosti.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI