
Foto: Benjamina Karić/Facebook
30.10.2025 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Akta.ba
Služba za inspekcijske poslove uklonila 14 tona otpada i osigurala devastirani objekat u ulici Trebevićka, povećavajući sigurnost građana.
Služba za inspekcijske poslove uspješno je provela postupak prinudnog izvršenja rješenja za suvlasnike i suposjednike stambenog objekta i zemljišnog posjeda u ulici Trebevićka ispod broja 67A.
U okviru inspekcijskog postupka izvršeno je ručno prikupljanje i uklanjanje deponovanog komunalnog otpada, pri čemu je iz objekta i posjeda odvezeno tri kamiona različitog otpada, ukupne težine 14 tona, uglavnom tekstilnog i kućnog otpada.
Nakon čišćenja, devastirani stambeni objekat i zemljišni posjed dodatno su osigurani zatvaranjem svih ulaza i fasadnih otvora te ograđivanjem zaštitnom ogradom.
Na ovaj način spriječen je ulazak i zadržavanje neovlaštenih lica koja su ranijih godina koristila navedeni objekat i posjed, čime je povećana sigurnost građana u ulici Trebevićka.
Ova akcija predstavlja nastavak nastojanja nadležnih službi da unaprijede higijenske i sigurnosne standarde u lokalnim zajednicama, te osiguraju da devastirani objekti ne predstavljaju rizik za građane.
Slične akcije Službe za inspekcijske poslove bit će nastavljene i u drugim dijelovima grada, u skladu sa zakonskim ovlastima i prioritetima zaštite javnog reda i sigurnosti.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.