
Foto: N1
07.12.2025 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: N1
Milorad Dodik kritikuje nametanje zakona u BiH i poručuje da država želi europske standarde i partnerstvo, a ne diktat.
Lider SNSD-a Milorad Dodik ponovo je komentarisao aktuelnu političku situaciju u BiH u svjetlu provođenja reformi i usvajanja zakona na EU putu BiH, piše N1.
Dodik je poručio da "svako malo pokušavaju da podvale neki nepostojeći "Dan D" na europskoj stazici BiH", navodeći da su to "sada zakoni o sudu i o VSTS-u".
Dodaje da je jednom bilo iskrcavanje u Normandiji, a jednom je bio "Dan D".
"Prvo nam recite po kojim zakonima će taj sud i sudije suditi, a tužioci optuživati? Jedna zemlja, a dva zakonodavca ne biva. Ako će suditi po zakonima koje nameće stranac, onda zašto od nas tražite da ga usvojimo", upitao je Dodik.
Dodik dodaje da se prvo treba počistiti "nered koji je napravljen nametanjem, pa se onda može razgovarati".
Upitao je i zašto se "prvo ne donesu izmjene Krivičnog zakona kojima će biti poništena sva dosadašnja nametanja".
"Hoćete nas u Europi, dajte nam europske standarde. Vladavina prava nije kada pojedinac nameće zakon. I tretirajte nas kao partnere, a ne podanike koje bi navodno da primite, ali bez prava glasa i prava odlučivanja. Da smo željeli da gospodarite nama, ne bismo se toliko puta oslobađali", napisao je Dodik na X.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.