
23.02.2026 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Akta.ba
Ministarstvo financija ŽZH prelazi na programsko budžetiranje i implementira Oracle Cloud EPM radi veće transparentnosti i efikasnosti.
Ministarstvo financija Županije Zapadnohercegovačke među prvima je u Federaciji BiH prelazi na programsko budžetiranje sukladno uputama Federalnog ministarstva financija.
Dopredsjednica Vlade Županije Zapadnohercegovačke i ministrica financija Blagica Leko potpisala je danas s regionalnom direktoricom Oracle-a za aplikacije u cloudu Jovanom Vidaković ugovor o pružanju usluga tehničke podrške i pretplate na licence za Oracle Cloud rješenja u sjedištu Ministarstva financija ŽZH u Ljubuškom.
"Ovim korakom Ministarstvo financija ŽZH nastavlja s ranije započetom modernizacijom sustava te ulazi u fazu implementacije programskog budžetiranja, čime se dodatno jača transparentnost i efikasnost u upravljanju javnim sredstvima", istakla je ministrica Leko.
Inače, uvođenju Oracle aplikacije za planiranje i budžetiranje (Enterprise Performance Management – EPM) prethodila je uspješna implementacija Oracle ERP Cloud sustava početkom 2024. godine. Riječ je o bržem, boljem i sigurnijem programu za rad na kojem počiva računovodstvo cijele županije.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.