
17.05.2013 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: eKapija.ba
Ambasador Hedberg je istakao da je Mesna industrija Menprom pozitivan primjer uspješne bosanskohercegovačke kompanije.

U srijedu, 15. maja u okviru posjete Tuzli i Udruženju za razvoj NERDA, Nj. E. ambasador Švedske u BiH, Bosse Hedberg obišao je i Mesnu industriju Menprom d.o.o. iz G.Tuzle.
Ovo je druga posjeta ambasadora kompaniji Menprom, a i ovom prilikom je izrazio zadovoljstvo stalnim napretkom u razvoju i ulaganju koji ova kompanija ostvaruje. Ambasador Hedberg je istakao da je Mesna industrija Menprom pozitivan primjer uspješne bosanskohercegovačke kompanije. Inače, "Menprom" d.o.o, Tuzla je bio korisnik sredstava iz Razvojnog fonda u sklopu projekta CREDO u SI Bosni, a i aktivni je učesnik Regionalnog odbora za prehrambenu industriju.
Švedski ambasador je posebno vrijeme posvetio obilasku novoizgrađenog pogona za proizvodnju konzervirane hrane, što je bio i povod za iskrene čestitke vlasniku Menproma Mensuru Aliću.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.