
10.02.2007 |
Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA
Izvor: Dnevni Avaz

Premijer Federacije Bosne i Hercegovine Ahmet Hadžipašić, predsjednik INE Tomislav Dragičević, direktor u MOL-u Laszlo Geszeti i direktor "Energopetrola" Namik Bušatlić potpisali su u 09.02.2007. u Sarajevu Protokol o ispunjenju/odricanju od ispunjenja prethodnih uvjeta iz čl.V Ugovora o dokapitalizaciji "Energopetrola" d.d. Sarajevo zaključenog 8.9.2006. godine.
Ovim dokumentom Konzorcij MOL/INA iskazuje suglasnost da zaključi transakciju, uz pristanak da isknjiži imovinu svih terminala sukladno odlukama skupštine društva, uvažavajući objektivne okolnosti (neusvajanje budžeta FBiH za 2007. godinu kojim su predviđena sredstva za izmirenje obaveza Vlade FBiH). To znači da je strateški partner suglasan da se pristupi isknjiženju imovine svih terminala odmah nakon uplate novca za dokapitalizaciju u iznosu od 60,195 miliona KM i novca na ime prava za dokapitalizaciju u iznosu od 10,2 miliona KM.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.