"General Electric" i "Intrade energija" postigli dogovor o izgradnji elektroenergetskih postrojenja u FBiH

01.08.2007 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Oslobođenje

"General Electric" i "Intrade energija" postigli dogovor o izgradnji elektroenergetskih postrojenja u FBiH

Predstavnici američke kompanije "General Electric" i bosanskohercegovačke kompanije "Intrade energija" usaglasili su više zaključaka u vezi zajedničkog učešća u izgradnji hidroenergetskog projekta u Federaciji BiH. Dogovoreno je da "General Electric" u Sarajevu otvori stalno predstavništvo, zatim da razmotri oblik i način ulaganja u izgradnju elektroenergetskih postrojenja u FBiH zajedno sa firmom "Intrade energija" na bazi DBOT.

Zaključeno je i da će "General Electric" u kratkom roku poslati svoj stručni tim radi sagledavanja mogućnosti proizvodnje u bosanskohercegovačkim metaloprerađivačkim fabrikama za potrebe "General Electrica". Ova američka kompanija razmotriti će i mogućnosti angažovanja kompanija iz BiH, Energoinvesta i Hidrogradnje, u okviru njihovih mogućnosti, kao konsalting i inžinjering kuće za radove u Evropi i Bliskom istoku na projektima koje ugovara "General Electric".

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI