Potpisan Ugovor o izgradnji "Sarajevske obilaznice" LOT 2

03.06.2008 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Vlada FBiH

Potpisan Ugovor o izgradnji "Sarajevske obilaznice" LOT 2

Jučer je u sjedištu Vlade FBiH potpisan Ugovor o izgradnji “Sarajevske obilaznice” Lot 2, dionice: Butila-Briješće i Briješće-Stup, ukupne dužine 4,1 km. Uime implementatora Ugovor je potpisao direktor JP Direkcije cesta FBiH Ljubo Pravdić, a uime izvođača konzorcij iz R Hrvatske: predsjednik Uprave Osijek-Koteks d.d. Osijek Drago Tadić, izvršni direktor INGRE d.d. Zagreb Ivan Čop i predsjednik Uprave GP Dubrovnik d.d. Dubrovnik Mato Đurović.

Ukupna vrijednost Ugovora je 23.033.574,48 EUR, a rok za izvođenje radova je 24 mjeseca. Radovi počinju za oko 60 dana.

Svečanom potpisivanju Ugovora prisustvovao je i premijer FBiH Nedžad Branković, dopremijeri Vjekoslav Bevanda i Gavrilo Grahovac, potpredsjednici FBiH Mirsad Kebo i Spomenka Mićić, te federalni ministar prometa i komunikacija Nail Šećkanović i federalni ministar prostornog uređenja Salko Obhođaš.

Federalni ministar prometa i komunikacija Nail Šećkanović izrazio je zadovoljstvo zbog potpisanog Ugovora, naglasivši da pored ovih aktivnosti počinju pripreme za početak izgradnje i druge dvije autoceste, odnosno jedne autoceste Tuzla Orašje i brze ceste kroz srednju Bosnu.

Direktor JP Direkcije cesta FBiH Lubo Pravdić je naglasio da se već krajem juna očekuje tender za izvođenje radova na Lotu 3, dionice od Butila do Vlakova i vanjska cesta od Vlakova do Mostarskog raskršća.

Nadzor u izvođenju radova obavljat će IGH d.d. Zagreb i IPSA institut Sarajevo. Vrijednost ovog ugovora je 1.505.556 EUR. Projekt je uradio konsultant INOCSA Španija.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI