Gradonačelnik Sarajeva pozdravio učesnike "18. Evropske radionice o volonterizmu"

09.10.2009 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: eKapija.ba

Gradonačelnik Sarajeva pozdravio učesnike "18. Evropske radionice o volonterizmu"

Gradonačelnik Sarajeva Alija Behmen pozdravio je 8.10.2009. godine u rezidenciji Ambasade Velike Britanije u Sarajevu učesnike "18. Evropske radionice o volonterizmu". Radionicu, koja će se od 8. – 11. oktobra održati u Sarajevu, organizuju Britanska organizacija Community Service Volunteers – CSV i Organizacija za Evropsku sigurnost i saradnju u BiH, saopćila je press služba Grada Sarajeva.

"Volonterizam je kao što znamo jedan od kamena temeljaca civilnoga društva, jer oživljava najplemenitija stremljenja čovječanstva, zauzimanje za mir, slobodu, mogućnost izbora, sigurnost i pravednost za sve ljude. U vremenu globalizacije i stalnih promjena, svijet postaje sve manji i složeniji, a događaji u njemu u sve su većoj međuzavisnosti. Kada je riječ o volonterizmu u Bosni i Hercegovini ova je godina značajna najmanje iz dva razloga. Prvi je da smo ove godine u BiH dobili Mrežu lokalnih volonterskih servisa BiH – "Volontiram!", a drugi je da nam je od Volunteurope-a povjerena organizacija 18-te po redu radionice o volonterizmu", rekao je u svom obraćanju gradonačelnik koji je u ime Grada Sarajeva pozdravio održavanje ove radionice i čestitao organizatorima što su uspjeli da ovako značaj susret volontera iz cijelog svijeta dovedu baš u naš grad.

Prisutnim su se još obratili britanski ambasador Michael Tatham, šef Misije OSCE-a u BiH ambassador Gary D. Robbins, voditeljica projekta Elisabeth Hoodless i predstavnik Evropske komisije Pascal Lejeune

tekst i foto: Grad Sarajevo

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI