
15.05.2013 |
EU / POLITIKA
Izvor: Fena
Francuska je ušla u recesiju nakon što je u prvom tromjesečju tekuće godine zabilježila pad bruto društvenog proizvoda (BDP) za 0,2 posto.
.jpg)
Francuska je ušla u recesiju nakon što je u prvom tromjesečju tekuće godine zabilježila pad bruto društvenog proizvoda (BDP) za 0,2 posto, objavile su nadležne francuske institucije. Tehnički, Francuska je u recesiji pošto je njen BDP opao u toku posljednja dva uzastopna kvartala, navodi se u saopćenju, prenosi Parisien. Francuska vlada je, međutim, potvrdila prognozu rasta od 0,1 posto za 2013, uprkos negativnom rezultatu u prvom tromjesečju, očekujući pozitivni preokret u drugoj polovini godine.
List podsjeća i da je kupovna moć francuskih domaćinstava u 2012. godini zabilježila rekordni pad od 0,9 posto.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.