Macron ponovo imenovao Phillipea za francuskog premijera

20.06.2017 |

EU / POLITIKA

Izvor: Fena

Macron ponovo imenovao Phillipea za francuskog premijera

Izbori su omogućili Macronu i njegovoj centrističkoj stranci REM veliku pobjedu i većinu u državnom parlamentu.

Francuski predsjednik Emmanuel Macron ponovo je imenovao Edouarda Philippea za premijera nakon druge runde parlamentarnih izbora i zatražio od njega da formira vladu, saopćili su danas izvori iz Macronovog kabineta, javlja AFP.

Izbori su omogućili Macronu i njegovoj centrističkoj stranci REM (Republic on the Move) veliku pobjedu i većinu u državnom parlamentu.

Od novog-starog premijera Philippea zatraženo je da predstavi kabinet već u srijedu. Macron i njegovi koalicioni partneri osvojili su 350 od 577 mjesta u parlamentu. Republikanci su dobili 130 pozicija, dok su socijalisti sa 250 mjesta na prošlim izborima pali na samo 30, prenosi AFP.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI