Hrvatska

Spojen most kojem se dive građani i struka (foto)

09.03.2023. 10:39 / Izvor: Akta.ba
most
OTVORI GALERIJU

Foto: PIXSELL Photo & Video Agency

Nakon više godina planiranja i izgradnje, most preko kanjona rijeke Cetine u Omišu u četvrtak je službeno spojen.

Nakon više godina planiranja i izgradnje, most preko kanjona rijeke Cetine u Omišu u četvrtak je službeno spojen na svečanoj ceremoniji na kojoj prisustvuje državni vrh na čelu s Andrejom Plenkovićem.

Most je izgrađen na visini od 70 metara, dugačak je 212 metara, a radi se o jednom od najzahtjevnijih građevinskih pothvata u Hrvatskoj u više od 30 godina.

most

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video? Pošaljite na Viber +387 60 3315503 ili na mail urednik@akta.ba ili putem Facebooka i podijeliti ćemo je sa hiljadama naših čitatelja.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove internet portala Akta.ba.

Investicije