
15.09.2015 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: SRNA
Pomoćnik ministra poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske Goran Zubić i vršilac dužnosti generalnog direktora Javnog preduzeća "Šume Republike Srpske" Risto Marić potpisali su danas u Banjaluci Ugovor o pošumljavanju vrijedan 1,5 miliona KM.
Pomoćnik ministra poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske Goran Zubić i vršilac dužnosti generalnog direktora Javnog preduzeća "Šume Republike Srpske" Risto Marić potpisali su danas u Banjaluci Ugovor o pošumljavanju vrijedan 1,5 miliona KM.
Zubić je naglasio da je riječ o nastavku projekta "Održivo upravljanje šumama i šumskim krajolicima", koji se provodi putem Svjetske banke i Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede, a čiji su glavni korisnik "Šume Republike Srpske".
"Ukupna vrijednost projekta je 2,8 miliona dolara, a pošumljavanje koje je danas dogovoreno je njegova najznačajnija komponenta. Riječ je o pošumljavanju 373 hektara površina lociranih na 76 mikrolokacija širom Republike Srpske", rekao je Zubić novinarima nakon potpisivanja ugovora.
On je naveo da će planirane površine biti pošumljene sa 800.000 sadnica smreče, bijelog bora, hrasta, bagrema i ostalih vrsta.
"Značaj projekta je izuzetno veliki za šumarstvo Srpske u smislu podizanja novih površina pod šumama. Značajan je i za `Šume Srpske` koje će ovim putem dodatno koristiti raspoloživu radnu snagu, ali i angažovati lokalno stanovništvo", rekao je Zubić.
Vršilac dužnosti generalnog direktora "Šuma Republike Srpske" Risto Marić rekao je da će projekat biti realizovan tokom ove i naredne godine.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.