
11.12.2015 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: SRNA
Ministar industrije, energetike i rudarstva Republike Srpske Petar Đokić i izvršni direktor kompanije "Bilding enerdži Milano" Fabricio Zago potpisali su danas u Banjaluci Memorandum o saradnji na realizaciji projekata u oblasti energetike.
Ministar industrije, energetike i rudarstva Republike Srpske Petar Đokić i izvršni direktor kompanije „Building Energy Milano“ Fabricio Zago potpisali su jučer u Banja Luci Memorandum o saradnji na realizaciji projekata u oblasti energetike.
Ministar Đokić je rekao da je Vlada Republike Srpske prepoznala uspješno višegodišnje iskustvo i rezultate kompanije „Building Energy Milano“ u oblasti izgradnje i realizacije energetskih projekata, te je izrazio zadovoljstvo povodom interesovanja ove kompanije za izgradnju solarnih elektrana u Republici Srpskoj.
„Vlada Republike Srpske spremna je da, u skladu sa važećim propisima Republike Srpske, pruži kompaniji „Building Energy Milano“ pomoć u realizaciju ovog projekta“, rekao je ministar Đokić.
Ministar je dodao da, polazeći od značaja energetskog sektora u društveno-ekonomskom razvoju, Republika Srpska želi da ojača svoju ulogu na tržištu električne energije.
Direktor Zago je istakao da Republika Srpska ima značajan energetski potencijal i da će projekat izgradnje solarnih elektrana koji planira njihova kompanija biti jedan od najvažnijih projekata na Balkanu, što će doprinijeti jačanju uloge Republike Srpske u Evropi.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.