
31.12.2015 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: Fena
Vlada RS-a odlučila je jučer na sjednici u Banjoj Luci da bude građena nova bolnica u Istočnom Sarajevu i Minstarstvo zdravlja i socijalne zaštite i Ministarstvo finansija zaduženi su da utvrde model i obezbijede sredstva za finansiranje izgradnje, saopćeno je iz Vlade.
Vlada RS-a odlučila je jučer na sjednici u Banjoj Luci da bude građena nova bolnica u Istočnom Sarajevu i Minstarstvo zdravlja i socijalne zaštite i Ministarstvo finansija zaduženi su da utvrde model i obezbijede sredstva za finansiranje izgradnje, saopćeno je iz Vlade.
Vlada je danas usvojila i Informaciju o kapitalnim projektima i drugim investicijama u zdravstvenom sistemu RS-a za 2015. godinu, istakavši da je u kapitalne investicije u javnom sektoru zdravstva ove godine uloženo 43.312.127 KM.
Investicije su realizirane putem Fonda zdravstvenog osiguranja RS-a, donacija, projekta „Rekonstrukcija i opremanje Univerzitetske bolnice Kliničkog centra Banja Luka“, projekta „Modernizacija bolnica u BiH- Faza 3“, kredita Koreje, projekta „Izgradnje i opremanja Centralnog dijela južnog krila Centralnog medicinskog bloka Univerzitetske bolnice Kliničkog centra Banja Luka“, projekta opremanja Zavoda za forenzičku psihijatriju Sokolac, projekta rekonstrukcije, adaptacije i sanacije JZU Bolnica Istočno Sarajevo, te drugih projekata.
"Realizacijom kapitalnih ulaganja povećat će se dostupnost zdravstvene zaštite, smanjiti broj pacijenata liječenih u inostranstvu i povećati efikasnost zdravstvenog sistema uz unapređenje kvaliteta rada", navodi se u saopćenju.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.