
25.07.2016 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: Akta.ba
Projekat podrazumijeva zamjenu stolarije, popravku krova, kao i prelazak na novi sistem grijanja.
Prije nekoliko dana je UNDP je potpisao govor sa načelnikom Opštine Foča Radisav Mašić o povećanju energetske efikasnosti Srednjoškolskog centra Foča. Radi se o ugovoru o vrijednosti od oko 160.000 KM. Projekat podrazumijeva zamjenu stolarije, popravku krova, kao i prelazak na novi sistem grijanja.
"Ovo je vrlo značajan projekat kojim nastojimo da poboljšamo uslove rada u obrazovnim ustanovama. Sredstva ćemo obezbijediti zajedno sa UNDP-em i to po 80 000 maraka", pojasnio je načelnik Mašić.
Igor Harniš, asistent na projektu ispred UNDP-a rekao je da će se podizanje energetske efikasnosti sufinansirati kroz projekat “Zeleni ekonomski razvoj”, koji se sprovodi u saradnji sa Fondom za zašitu životne sredine i energetsku efikasnost Republike Srpske i Švedskom međunarodnom agencijom SIDA.
"Ovo je jedan od prioritetnih objekata u ovoj godini, od devet koliko je izabrano u javnom pozivu koji smo raspisali zajedno sa Fondom", rekao je Harniš.
Srednjoškolski centar ranije je uz pomoć opštine i donacija renovirao više od polovine vanjske stolarije, a kroz ovaj projekat dovršiće ostatak, kao i unutrašnju stolariju.
"Priroitet su i ravni krovovi, te repariranje kotlova ili kupovina novog kotla i popravka krova kotlovnice. Šta će se konkretno uraditi za ovaj iznos novca procijeniće inženjeri građevinske i mašinske struke", rekla je Borka Kovač, direktorica Srednjoškolskog centra.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.