
05.01.2017 |
Investicije / PROJEKTI
Izvor: Akta.ba
Načelnik Ajnadžić je pohvalio spremnost Ministarstva saobraćaja KS da napravi pozitivan iskorak u raspodjeli prihoda.
Načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić i ministar saobraćaja Kantona Sarajevo Mujo Fišo danas su razgovarali o izgradnji kružnih tokova i unapređenju razvoja saobraćajne infrastrukture u Centru.
Načelnik Ajnadžić je pohvalio spremnost Ministarstva saobraćaja KS da napravi pozitivan iskorak u raspodjeli prihoda prikupljenih od naplate parkinga između Kantona Sarajevo i gradskih općina.
"Prvi kružni tok koji planiramo izgraditi, a čija procijenjena vrijednost iznosi oko 3.000.000 KM, je na Šipu za koji je Direkcija za ceste FBiH završila većinu posla oko izrade glavnog projekta", kazao je Ajnadžić.
Najavio je da su naredni projekti izgradnja kružnog toka u Ulici Patriotske lige ispod Arhitektonskog fakulteta, te na raskrsnici ulica Asima Ferhatovića, Bolnička i Zaima Šarca, kao i izgradnja kružnog toka između Sarajevo City Centra i Alte na Marijin dvoru.
Lokalne ceste su pripale na upravljanje Općini Centar, a za njihovo održavanje u ovogodišnjem budžetu planiran je iznos od 1.300.000 KM, to stvara dodatno finansijsko opterećenje na općinski budžet, saopćeno je iz Općine Centar.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.