
04.09.2012 |
Kapital / IZVJEŠTAJI
Izvor: eKapija.ba
Na račune banaka u BiH jučer je doznačeno ukupno 22,2
miliona KM na ime dospijeća glavnice i kamate po osnovu prve i druge
emisije obveznica stare devizne štednje. Za isplatu devetog kupona prve
emisije obveznica stare devizne štednje obezbijeđeno je 21,5 miliona KM,
što je doznačeno na račune 27 banaka za 14.742 vlasnika.
Ovom
isplatom vlasnicima je otplaćeno 90 odsto duga po obveznicama, što
iznosi ukupno 202,93 miliona KM, a posljedni kupon dospijeva na naplatu
28. februara naredne godine, saopšteno je iz Ministarstva finansija
Republike Srpske.
Istovremeno, za isplatu šestog kupona druge
emisije obveznica stare devizne štednje obezbijeđeno je 703.000 KM za
308 vlasnika, čime je otplaćeno 60 odsto duga odnosno 4,35 miliona KM.
Sveukupno, do sada otplaćeni dug po emitovanim obveznicama stare devizne štednje iznosi 234,55 miliona KM.
Obezbjeđenje sredstava za redovnu isplatu dospjelih kupona emitovanih obveznica najbolji dokaz da su obveznice Republike Srpske sigurne i da su sve buduće aktivnosti u vezi sa pitanjem stare devizne štednje neupitne, poručeno je iz Ministarstva finansija RS.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.