Kyocera sponzor vrhunske konferencije IDC CIO Summit u Beču

25.04.2013 |

Najave / KONFERENCIJE I KONGRESI

Izvor: eKapija.ba

Kyocera sponzor vrhunske konferencije IDC CIO Summit u Beču

Umanjenja budžeta, odliv podataka, porast broja vlasnika i brz razvoj konkurencije – život IT managera nikako ne postaje lakši. IDC prepoznaje probleme sa kojima se suočavaju vođe IT odjela i želi im pomoću povezivanjem ciljeva IT-a sa ciljevima finansijskih i izvršnih direktora u firmama.

Umanjenja budžeta, odliv podataka, porast broja vlasnika i brz razvoj konkurencije – život IT managera nikako ne postaje lakši.  IDC prepoznaje probleme sa kojima se suočavaju vođe IT odjela i želi im pomoću povezivanjem ciljeva IT-a sa ciljevima finansijskih i izvršnih direktora u firmama. S tom namjenom, IDC organizuje 25. i 26. aprila vrhunsku konferenciju »CIO Summit« u Beču. KYOCERA Document Solutions podržava ciljeve i svrhu događaja i zato se odlučila za sponzorstvo prvog evropskog  IDC CIO Summit-a.

Ono što može biti vođama IT sektora od velike pomoći je to da imaju čist pregled troškova koje firma troši na opremu i ispis, kopiranje i faksiranje.   Prema istraživanjima u prosjeku se za ispis dokumenata troši do 3% ukupnog prihoda firmi. Isto tako je utvrđeno da većina kompanija nije svjesna tih troškova.

Kyocerina rješenja za upravljanje dokumentima (Managed Document Services - MDS) pomažu firmama da budu svjesnije tih troškova, kroz brzu i tačnu analizu i ocjenu postoječih tokova dokumenata. Na osnovu tih analiza, KYOCERA Document Solutions izradi prilagođenu MDS strukturu, koja firmama optimizira radne tokove i smanjuje troškove.

Po uvedbi nove strukture KYOCERA Document Solutions nastavlja sa analiziranjem nove situacije, zadržava je u skladu sa zahtjevima korisnika i vrši dalju optimizaciju kada i koliko je to potrebno. Zbog svoje globalne prisutnosti i velikog iskustva, KYOCERA Document Solutions je idealan partner za rješavanje kako organizacijskih, tako i posebno oblikovanih zahtjeva korisnika.

 Na osnovu iskustava iz organizacije uspješnih vrhunskih susreta CIO Summit na Bliskom istoku i u Africi, IDC organizuje seriju CIO Summit konferencija u Evropi. Kroz brojne prezentacije za korisnike i studije praktičnih primjera, CIO Summit nudi direktorima informatike i izvršnim vođama iz područja IKT-a da se upoznaju sa najnovijim trendovima, poduče se najboljim praksama u IKT-u i učestvuju u diskusiji sa kolegama iz branše.

"Ovaj događaj nam omogućava idealnu priliku za  saradnju sa vodećim direktorima informatike u srednjoj i istočnoj Evropi, kao i u Rusiji – krucijalnim dijelovima na teritorijama našeg poslovanja u, EMEA", istakao je Hironao Katsukura, Potpredsjednik za prodaju i marketing u Kyocera Document Solutions Europe. "Ne samo da nam je omogućeno učimo o problemima sa kojima se suočavaju direktori informatike u svojim firmama nego i da predstavimo Kyocerina Rješenja za upravljanje sa dokumentima - jedinstven koncept, koji kompanijama pomaže u snižavanju troškova rada sa dokumentima, povećanju produktivnosti i efikasnosti te smanjenju uticaja na okoliš."

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI