"Cazinski sajam 2011" - 17. i 18. septembra

26.08.2011 |

Najave / SAJMOVI I IZLOŽBE

Izvor: Fena

"Cazinski sajam 2011" - 17. i 18. septembra

Deseta Kantonalna izložba stoke "Cazinski sajam 2011." održaće se 17. i 18. septembra ove godine.

O programskim sadržajima, te angažmanu općinskih službi za poljoprivredu i Udruženja poljoprivrednika Unsko-sanskog kantona (USK) u realizaciji ove izložbe-sajma razgovaralo se na danas održanom sastanku u Bihaću.

Pored članova Organizacionaog odbora manifestacije, prisustvovali su mu i predstavnici resornog kantonalnog ministarstva, Službe za poljoprivredu Općine Cazin, Poljoprivrednog zavoda USK-a, te kantonalnog Udruženja poljoprivrednika.

Pored tradicionalne izložbe krupne stoke, kojom se promovira i potiče razvoj stočarstva na području kantona, bit će organizirana i izložba pasa tornjaka i kućnih ljubimaca, zatim pčelinjih i proizvoda zdrave hrane, te nekoliko stručnih predavanja.

Organizatori se nadaju da će i ovogodišnji Cazinski sajam okupiti veliki broj izlagača i posjetilaca iz svih općina Unsko-sanskog kantona, a kako je jedina manifestacija ovakvog tipa i obima u Federaciji BiH, namjera im je da je podignu na federalni nivo.

Sajam će se održavati na lokacijama Gimnazije Cazin i stočne pijace, a bogato pripremljen program oba dana počinje u 10:00 h.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI