Godišnja konferencija UNDP-a o sistemu obuke

21.12.2012 |

Najave / SEMINARI I EDUKACIJE

Izvor: Fena

Godišnja konferencija UNDP-a o sistemu obuke

Cilj sistem obuke je unapređenje rada organa lokalne samouprave kroz jačanje kapaciteta zaposlenika te izabranih zvaničnika.

 

Federalno ministarstvo pravde i Ministarstvo uprave i lokalne samouprave Republike Srpske, kao nosioci aktivnosti sistema obuke za zaposlene u jedinicama lokalne samouprave, u saradnji s Razvojnim programom Ujedinjenih nacija organizirat će 21. decembra godišnju konferenciju sistema obuke za 2012. godinu.

Planirano je obraćanje ministra pravde FBiH Zorana Mikulića, ministrice uprave i lokalne samouprave Republike Srpske Lejle Rešić,  ambasadora Kraljevine Švedske Bossea Hedberga, direktorice Saveza općina i gradova FBiH Vesne Travljanin te potpredsjednika Saveza opština i gradova Republike Srpske Vinka Radovanovića.

Cilj sistem obuke je unapređenje rada organa lokalne samouprave kroz jačanje kapaciteta zaposlenika te izabranih zvaničnika.

U proteklom periodu su na polju obuke zaposlenih u jedinicama lokalne samouprave napravljeni značajni pomaci gdje su na osnovu iskazanih potreba usvojene entitetske strategije obuke, uspostavljene strukture sistema, te obučeno više od 3.000 zaposlenih u općinama i gradovima BiH.

Cilj konferencije je analiza  rezultata u oblasti obuke zaposlenih u jedinicama lokalne samouprave, kao i izazova s kojima se susreće sistem obuke, posebno u smislu upravljanja ljudskim resursima i upravljanja obukom, te stanja na tržištu obuke u BiH.

Na konferenciju će biti pozvani načelnici i gradonačelnici svih općina i gradova BiH, članovi parlamentarnih komisija koje se bave relevantnom tematikom, gosti iz međunarodne zajednice, kao i predstavnici izvođača obuke, saopćeno je iz UNDP-ja.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI