24.10.2013 |
Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE
Izvor: 24sata.info
Za svaki sat koji smo "online" 16 minuta manje radimo, zbog Facebooka se gube sati sna, a posljednjih godina se u prosjeku 18 dana manje družimo s prijateljima.
Za svaki sat koji smo "online" 16 minuta manje radimo, zbog Facebooka se gube sati sna, a posljednjih godina se u prosjeku 18 dana manje družimo s prijateljima.
Sve veća prisutnost interneta u svakodnevnom životu ima svoje posljedice, od kojih je najgora ona prevelikog posvećivanja "virtuali" koji se odražava na zdravlje i društveni život, pokazalo je istraživanje Instituta za tehnologiju u Washingtonu. Prema njemu, za svaki sat koji provedemo surfajući internetom, sedam minuta manje spavamo i propuštamo 17 minuta vani u stvarnom svijetu, piše Daily Mail.
Osim toga, radi previše vremena online ljudi od 2006. do danas provedu u prosjeku 18 dana manje s prijateljima, upozoravaju istraživači.
„Nove analize otkrivaju da zbog online aktivnosti zanemarujemo one druge, jer naprosto ne stignemo sve, a internet je postao svojevrsni prioritet i nezaobilazan dio dana“, zaključio je autor studije, Scott Wallsten.
Tako ljudi sve manje gledaju i TV, slušaju glazbu, ali i općenito se manje kreću, a mladi zbog korištenja interneta sve manje uče.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.