
29.11.2013 |
Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE
Izvor: 24sata.info
Trećina se s prijateljima češće druži na fejsu nego uživo, a glavni krivac za učestalo virtualno druženje su gust raspored i brojne obaveze, a gotovo 44 posto ljudi u dobi od 25. do 34. godine na taj način održava odnose.
.jpg)
Skoro 65 posto ljudi priznaje da ne provodi dovoljno vremena s prijateljima, utvrdila je nedavno jedna od studija u V. Britaniji. Trećina njih se tako više druži i razgovara na Facebooku i Twitteru nego uživo, piše Daily Mail.
Najviše cyber-prijateljstava imaju ljudi od 18. do 24. godine, a slijede ih oni od 25. do 34. godine od kojih čak 44 posto njeguje takvu vrstu odnosa. Glavni krivac za učestalo virtualno druženje su gust raspored i brojne obaveze. Tako 40 posto žena tvrdi kako jednostavno nemaju vremena za druženje, a više od izlazaka priželjkuju kavu s prijateljicama, potvrdilo je istraživanje.
"Pripadnice ljepšeg spola sve su željnije društva i mirnije atmosfere. One žele vrijeme iskoristiti na kvalitetniji način i na miru pričati sa svojim prijateljicama, umjesto da se guraju u noćnim klubovima", navedeno je u istraživanju.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.