
19.02.2014 |
Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE
Izvor: SRNA
Tri hiljade Amerikanaca odreklo se državljanstva SAD zbog rigorozne poreske politike - navode mediji. Broj onih koji su se odrekli američkog državljanstva tokom 2013. tri puta je veći u odnosu na protekle godine.
Tri hiljade Amerikanaca odreklo se državljanstva SAD zbog rigorozne poreske politike - navode mediji. Broj onih koji su se odrekli američkog državljanstva tokom 2013. tri puta je veći u odnosu na protekle godine.
Vlasti SAD oporezuju građane za apsolutno sve prihode, bez obzira gdje su zaradili novac.
Građani ponekad moraju da plaćaju stručnjake za ispunjavanje dokumenata potrebnih za prijavu poreza, što ih košta i do nekoliko hiljada dolara.
Bivše američke državljane posebno je zasmetala regulativa kojom su banke obavezane da prijave svaki račun koji američki građani imaju izvan SAD.
Pravnici navode da građani ovakvu regulativu smatraju previše nametljivom, jer su, ako žive izvan SAD, većina tih prihoda - inostrani prihodi.
*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.
Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.