Mostar: Grupa "Berette" u Klubu Oxygen - 11.08.2009. godine

11.08.2009 |

Pauza / ŽIVOT I ZDRAVLJE

Izvor: eKapija.ba

Mostar: Grupa "Berette" u Klubu Oxygen - 11.08.2009. godine

U Klubu "Oxygen" u Mostaru, u petak 13. augusta 2009. godine sa početkom u 22 sata bit će održan koncert u sklopu Programa "Jaeger Music Night" na kojem će nastupiti grupa "Berette" iz Širokog Brijega, jedan od sedam finalista Programa "Jaeger Music Night".

Bend "Berette" nastao je 2000. godine u Širokom Brijegu. Muzika koju "Berette" izvode je cross-over između hip-hopa i metala, sa primjesama soula. "Berette" su nastupali širom BiH i u Hrvatskoj, a nekoliko puta svirali su na West Herzegowina Festu, gdje su 2008. godine osvojili prvo mjesto.

Podsjećanja radi, u finalnom dijelu Programa "Jaeger Music Night" nastupa sedam bh. bendova, koje je odabrao tročlani žiri na čelu sa Branom Jakubovićem, uspješnim bh. producentom i članom grupe "Dubioza kolektiv".

Pored grupe "Berette" iz Širokog Brijega finalisti Programa "Jaeger Music Night" su: "Venus" iz Mostara, "Rigorozni" iz Sarajeva, "Nula Plus" iz Tuzle, "Malter Ego" iz Mostara, "Fetus" iz Tuzle i "Motherfunky" iz Prijedora.

Svim finalistima zagarantirana su po dva plaćena nastupa na koncertima koji će tokom 2009. godine, u sklopu Programa "Jaeger Music Night", biti održani na cijelom prostoru BiH. A, krajem godine glasovima žirija i publike na www.jaegermusicnight.ba bit će izabrani i pobjednici Programa "Jaeger Music Night", koji će biti nagrađeni vrijednim nagradama. Najbolji bend dobit će na poklon snimanje i izdavanje svog prvog albuma.

Sve dodatne informacije o Programu "Jaeger Music Night", kao i finalistima mogu se pronaći na web stranici www.jaegermusicnight.ba.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI