Kanton Sarajevo: Voda poskupljuje za 25 posto

07.01.2013 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Fena

Kanton Sarajevo: Voda poskupljuje za 25 posto

Ministarstvo prostornog uređenja i zaštite okoliša Kantona Sarajevo pokrenulo je aktivnosti o utvrđivanju ekonomskih cijeba komunalnih usluga na području KS-a.

Ministarstvo prostornog uređenja i zaštite okoliša Kantona Sarajevo pokrenulo je aktivnosti o utvrđivanju ekonomskih cijena komunalnih usluga na području KS-a uključujući i snabdijevanje vodom te odvod otpadnih voda, potvrđeno je Agenciji Fena u KJKP "Vodovod i kanalizacija".

Vlada KS-a formirala je nezavisno, stručno tijelo koje treba da utvrdi ekonomske cijene ovih usluga.

"KJKP "ViK" je poslalo ovom tijelu svu traženu dokumentaciju i podatke poslovanja i ostaje da čekamo da komisija obavi svoj posao", rečeno je Feni u "ViK"-u.

Očekivano povećanje cijene vode po kubnom metru je za 25 posto, a što bi, kada se uračuna i odvod otpadnih voda, PDV te porez na zaštitu voda, dovelo do ukupne cijene od 1,52 KM.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI