Deset kompanija ispunilo uslove za izgradnju autoputa Doboj - Prnjavor

14.07.2012 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Fena

Deset kompanija ispunilo uslove za izgradnju autoputa Doboj - Prnjavor

Deset kompanija prošlo je preliminarne uvjete definirane na međunarodnom tenderu za izgradnju prve dionice autoputa od Doboja do Prnjavora, a ona koja dostavi najpovoljniju finanijsku ponudu dobit će posao, potvrdio je entitetski premijer Aleksandar Džombić.

Ponude se dostavljaju do 20. jula, a on očekuje da, ako i inostrana kompanija dobije posao izgradnje ove prve dionice autoputa Banja Luka-Doboj, angažira domaću građevinsku operativu u kooperantskom odnosu.

Budući da se RS za izgradnju ove dionice zadužila kod Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD), Džombić je u izjavi novinarima dodao da stoga predstavnici ovog entiteta nisu mogli uslovljavati da domaće firme dobiju posao.

Garant ovog kredita je BiH, a krajnji korisnik su "Autoputevi RS", s tim da je i RS dala garancije kako bi se to javno preduzeće moglo zadužiti.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI