BL

25.04.2024 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: buka.com

Još jedna stranka na listi

Uoči lokalnih izbora: Bivši gradonačelnik Banja Luke osnovao novu stranku

Sinoć u Banjaluci donesena odluka o osnivanju Nezavisnog pokreta "Svojim putem" - Igor Radojičić.

U Banjaluci je jučer osnovana još jedna politička stranka. 

Naime, donesena je odluka o osnivanju Nezavisnog pokreta "Svojim putem" - Igor Radojičić.

Pokret je, kažu iz ove stranke, novi politički pokret koji će ponuditi alternativu i postojećoj vlasti i sadašnjim opozicionim partijama. Zato je i naziv "Svojim putem". 

"Pokret će djelovati stručno, argumentovano, racionalno, patriotski i sistemski, kako bi se mijenjalo sadašnje stanje na svim nivoima.", navodi se. 

Doneseni su Programski principi, Statut, Odluka o osnivanju, a verifikovan je Osnivački odbor od 17 članova koji će nastaviti pripreme Pokreta za predstojeće izbore. 

Pokret je do sada podržalo skoro 1000 gradjana svojim potpisima, među kojima brojni univerzitetski profesori, advokati i ugledni pravnici, ljekari, neki bivši direktori, načelnici, odbornici i mnogo mladih, do sada neangažovanih ljudi.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI