PARKING

Foto: Radiosarajevo.ba

14.07.2025 |

Vijesti / BOSNA I HERCEGOVINA

Izvor: Radiosarajevo.ba

Saga se nastavlja

Novi plakati rasplamsali sukob Mulića i Mandića oko parkinga u Sarajevu

Braća Mulić i načelnik Mandić u sve žešćem sukobu oko parkinga kod Pozorišta. Uklanjanje kontejnera, plakati i poziv na javnu debatu.

Trakavica oko parkinga sa 72 mjesta pored Narodnog pozorišta u Sarajevu, kojim upravlja Hajrudin Mulić, dobila je novo poglavlje.

Nakon što je prostor zatvoren u septembru prošle godine zbog sumnji da je korišten bez dozvole, sukob između braće Mulić i Općine Centar se intenzivira.

U subotu, 12. jula, su uz asistenciju PU Centar i specijalne policije, uklonjeni nelegalno postavljeni kontejneri i vozila sa parkinga, što je izazvalo burnu reakciju porodice Mulić. Načelnik Općine Centar Srđan Mandić tada je saopćio da je površina ponovo nezakonito zauzeta 11. jula.

Jutros su ispred parkinga osvanuli novi plakati i transparenti usmjereni protiv Mandića. Na njima se, između ostalog, poručuje:

"Načelniče Srđanu Mandiću, odgovori na dopise - ne čini samovlast, ne čini pravno nasilje, Radi po zakonu i poštuj zakon", te poziv na javnu debatu uz poruku "Neka istina pobijedi laž!"

PARKING

Porodica Mulić tvrdi da posjeduje pravnu osnovu za korištenje parkinga i poziva građane da uvaže dokumentaciju kojom to navodno dokazuju.

S druge strane, Općina Centar insistira na poštivanju zakona i javnog interesa. Parking prostor je trenutno dodatno zaštićen betonskim žardinjerama, a osigurava ga zaštitarska služba.

Da li će načelnik Mandić odgovoriti na javni poziv za debatu i da li će ovaj sukob uskoro dobiti pravosudni epilog, ostaje da se vidi. Jedno je sigurno – spor oko vrijednog gradskog prostora još uvijek nije završen.

*Pri preuzimanju teksta s portala Akta.ba potrebno je navesti izvor i linkovati tekst.

Dojavi vijest na viber +387 60 331 55 03 ili na mail urednik@akta.ba.

Komentari (0)

POVEZANE VIJESTI